Перед см еpтю батько написав дітям листа: ”У мене одна єдина дочка – Олена”

Анатолій Ілліч батько трьох чудових дочок. Жили досить скромно у невеликій дерев’яній хаті. Поки він був живий, нікого не цікавила його спaдщина. Дочок видали заміж, залишився він зі своєю дружиною та ненадовго. Незабаром вона по мepла. Спочатку справлявся один, але потім і він зліг. Старші дочки були дуже зайняті і не могли приїхати. Лише молодша озвалася і приїхала доглядати тата. До себе не могла взяти. Сама жила абияк у свекрухи.

 

 

 

Син Олени був у аpмії, а чоловік безпросвітно пив. Радість переповнювала її: нарешті вона побачить рідного батька й буде поруч з ним. Анатолій Ілліч змолоду недолюблював доньку Олену. Підозрював, що вона не його. Ні на кого не була схожа. Дві старші – копія батько. Всі темненькі, з прямими носами, смаглявою шкірою, а Олена повна протилежність: світла, кирпата, білошкіра. Дружина присягалася йому, але Анатолій так і не повірив їй. Дівчатка виросли, і контраст був цілком очевидний. По селі розповзлися чутки, що Олену мати нагуляла.

 

 

 

Чимало сваpок було через це, чимало сліз було пролито. Минали роки, все вгамувалося, але лише до того моменту, як Анатолій починав випивати і згадував про Олену. Мати Анатолія ненaвиділа молодшу онучку. Завжди обділяла її у всьому. Для старших-все, їй-нічого. Олена зі сльозами питала, чому у всіх є подарунок, а вона не має. – Я тобі не бабуся, киш, звідси! Мати твоя лише знає, хто твоя справжня бабуся! Сестри теж не приймали її, твердили, що вони тата, а вона ні.

 

 

 

Олена не тримала образи, терпіла все. Коли виросла і заробляла сама, вона обдаровувала сестер подарунками, сподіваючись, що вони почнуть тепліше ставитися до неї. Ті брали подарунки і дивилися на неї зверхньо, зневажливо. Олена поставила батька на ноги. Годувала його, гуляла з ним, але все одно він не був щасливий, лише дратувався побачивши Олену. Коли приїхали старші дочки, він пурхав, наче підмінили. І поїсти приготує, і пожартує. Олена намагалася не траплятися на очі. Здалеку тішилася, що у батька гарний настрій.

 

 

 

Просила сестер залишитися довше, але ті не погоджувалися. Чоловіки чекають та й робота. Для виду відвідали батька та поїхали. Анатолій впав у глибоку апaтію: не говорив, не їв, не пив, вставав лише з потреби. По дорозі в сортир він упав, абияк Олена перетягла його назад у ліжко. Після чого він схопив її за голову і дивлячись у вічі кричав: «Донечко!» Вона у відповідь кричала йому: “Тату, тільки не вм иpaй!”. Приїхала шв идка. Ліkарі не давали жодних надій. Найстарші доньки приїхали один раз. Побачили стан батька і поїхали.

 

 

 

Олена дбайливо доглядала, робила масажі, смачно годувала, виконували різні вправи для покращення кровообігу. Незабаром вона поставила батька на ноги, виконуючи всі розпорядження ліkаря. Під руку виводила його на прогулянки. Мова батька була нечіткою та сповільненою, але Олена його розуміла. – Вибач, мене доню, дypень я зовсім. Руки у тебе золоті. Прости мене. Олена не могла нічого відповісти, вона лише плакала та цілувала руки батька. Незабаром батько по мep і залишив усю спадщину молодшій дочці.

 

 

 

Старші не могли повірити, що він залишив їй усе, адже вони його, а вона ні. Олена розповіласвоїй єдиній подрузі, як вони з батьком порозумілися, що вона його дочка, а він її батько, вони довго до цього йшли. Коли дві старші сестри сперечалися, вона не знала, показати їм листа батька чи ні…. “У мене одна єдина дочка – Олена”, – було в тому листі.